Jak znaleźć fotografa na ślub?

Panna Anna

 

Poszukiwania trwały baaardzo długo… pewnie pomyślisz, ile można?

A właśnie, że można! Dlaczego?

Bo kooooocham zdjęcia!!!! Mam do nich słabość, jestem bardzo wymagająca. Zwracam uwagę na każdy szczegół.

 

 

Co dla mnie jest ważne w zdjęciach?

Muszą być naturalne, ale nie przypadkowe. Uwielbiam jak fotograf wypatruje chwili, że jest tam gdzie powinien być. Zdjęcia detali, faktur, zbliżenia… i najtrudniejesze: emocje!

 

Na niektórych zdjęciach ich w ogóle nie widać, przecież to ślub, dzień pełen miłości, najpiękniejszy dzień w życiu, a na zdjęciach wygląda po prostu jak każdy inny ślub.

 

W końcu ma to być pamiątka do końca życia. Zostaną wspomnienia i zdjęcia! One muszą idealnie odzwierciedlać klimat imprezy, sytuacji, które się działy. Musza bawić i wzruszać, pokazywać sytuacje, których Ty jako Panna Młoda nie byłaś w stanie zobaczyć.

 

Dlaczego nie mogliśmy się zdecydować?

To proste, branża tego nie ułatwia! Współpracowałyśmy z świetnymi fotografami, którzy zrobili cudowne zdjęcia naszym Parom, do których podchodziłam z sentymentem. Oglądałam ich tak wiele, że decyzja była bardzo trudna.

 

Na co zwrócić uwagę przy analizie oferty?

Należy porównywać oferty względem ilości zdjęć, albumu, ale najważniejsze czy w pakiecie mamy sesję, czy jest ona dodatkowo płatna.

No i pytanie… czy lepiej by było jakby sesja była zawarta w ofercie?

Teoretycznie tak, chociażby z ekonomicznego punktu widzenia…Ale…

zastanówcie się, czy na pewno musicie ją mieć w osobnym dniu? Coraz częściej fotografowie chcą uwiecznić Wasze/Nasze emocje w dniu ślubu.

Porwać Parę Młodą do ogrodu na 15-20minut i uwiecznić to co najpiękniejsze. I ta opcja bardzo mi się podoba<3

 

Kwestia przemyślenia Waszych potrzeb😊

 

Warto zastanowić się też czy chcecie dwóch fotografów, czy jednego. Jeśli planujecie też kamerzystę, a może dwóch? To  4 osoby kręcące się wokół gości to jest naprawdę dużo, za dużo! Będą wchodzić sobie w kadr, a idealne ujęcia będą im mijać na czekaniu, aż kolega wyjdzie z pola widzenia.

 

 No i oczywiście zdjęcia muszą Wam się podobać! Zwróć uwagę na styl zdjęć, kolorystykę, pamiętaj, że rzadko się zdarza, aby fotograf zmieniał swoją wizję artystyczną 🙂

 

Co ostatecznie zadecydowało o wyborze?

Szczerze? No tak….zawsze mówię szczerze 😊 Tak naprawdę zdecydował mój Narzeczony.

Musisz zrozumieć, że jeśli ja o sobie mówię, że jestem wymagająca, to on jest sto razy bardziej.

K jest pasjonatem fotografii, więc ma też dużo większą wiedzę. Zawsze mi mówi: dobry fotograf robi mało ujęć (bo są perfekcyjne), krótko je obrabia (bo nie ma czego) i potrafi pokazać ruch! Ot takie ‘widzimisię’!

Do tego dorzuciliśmy mieszankę moich wymagań, czyli kolory i estetykę, a także zdjęcia w ciemności.

Obojgu nam zależało, na tym , aby na zdjęciach było widać ruch, te nieoczywiste rozmazania, mimika…w zdjęciach z zabawy kocham takie malutkie ciepłe światełka: one tworzą magię!

 

Jakieś rady?

Hmm…. Nam pomogło obejrzenie różnej mieszanki zdjęć. Czyli zapisujesz kilka zdjęć różnych fotografów, bez jego nazwy. Potem siadacie we dwoje i głosujecie na zdjęcia, które najbardziej Wam się podobają. Takim sposobem wspólnie wybraliśmy 5 z 8 zdjęć naszego fotografa 😊 więc decyzja zapadła 😊

 

Dzisiaj kiedy oglądam zdjęcia naszych fotografów jestem coraz bardziej pewna naszego wyboru 😊

 

A Wy? Na co zwracacie uwagę?

 

 

 Panna Anna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

0