6 narzędzi, które przydają mi się podczas planowania ślubu.

Panna Anna

Z jakich narzędzi korzystam planując ślub?

 

Oprócz przygotowań ślubnych mamy przecież swoje normalne życie, zadania, sprawy, dentysta, kosmetyczka, praca…i jak nam udaje się to wszystko połączyć? Z jakich aplikacji korzystam? Narzędzi? Poniżej moja lista, może i Wam się przyda 🙂

 

 1. Pinterest

2. Programy Izabelii Janachowskiej

3.. Excel

4. Planer ślubny

5. Kalendarz google

6. Karteczki samoprzylepne

 

Powiem Wam szczerze, że pierwsza aplikacja przydatna przez cały okres przygotowań, to chyba wszystkim znana apka Pinterest. Pierwsze inspiracje dotyczące własnego ślubu znalazłam właśnie tam, poza tym projektując Wasze śluby zawsze podobały mi się konkretne dekoracje. Do tego doszły marzenia moje i mojego narzeczonego – tak on aktywnie uczestniczy w przygotowaniach, fakt, raz intensywniej, a raz totalnie się wyciszając, kiedy gra na xboxie 😊, ale wspólnie udało się nam stworzyć wizję naszej imprezy.

 

Fajne jest to, że w wolnych chwilach na telefonie można oglądać miliony inspiracji, zdjęć, zapamiętywać, tworzyć swoje albumy, mało tego te albumy można udostępniać innym osobom. Zawsze doradzamy naszym Pannom Młodym, aby przesyłały nam te albumy, wtedy wiemy co w duszy gra.

 

Ok, to mamy Pinterest… kolejny punkt to programy Izabelli Janachowskiej. Nie będę ukrywać, że przez ostatni rok towarzyszyła mi podczas sobotniego sprzątania. Najczęściej przyglądałam się przepięknym sukniom ślubnym, które były pokazywane w jednym z programów. Jak wiecie nic mi z tego, bo moja ostateczna sukienka, totalnie odstaje od moich początkowych wizji. Często tak się zdarza, także się na to przygotujcie 😊 

 

 

Potem z pomocą przyszedł mi Excel, najpierw zrobiliśmy wstępną wizję budżetu, potem zaczęliśmy zapisywać na co, ile i kto. Opcja fajna, ale utrudniało nam to zapisywanie wydatków na bieżąco. Dlatego szybko odstawiliśmy go na bok, na rzecz papierowej wersji.

 

 

 

 

Dlatego planer ślubny był moim wybawieniem, bo mogłam mieć go zawsze przy sobie. Mogłam robić notatki i porównywać ceny różnych firm, analizować, rozpisywać, kreślić,  potem wracać do tych zapisków.

 

Na rynku jest mnóstwo planerów, poradników, kalendarzy ślubnych… moim zdaniem warto z nich korzystać, ponieważ na tacy podawane są nam najważniejsze kwestie. 

 

 

 

 

 

 

 

Największy fun miałam przy projektowaniu ślubu, wybór odpowiednich naklejek, kolory, motywy przewodnie. Rozrysowanie tego co ma się w głowie, to największa frajda.

 

organizer ślubny 

 

 

Super opcją jest też uniwersalny kalendarz, który przydał się do planowania spotkań z podwykonawcami, dzięki temu nie było opcji, aby zapomnieć o spotkaniu.

 

planer slubny

 

 

Zakreślasz daty, przyklejasz w dowolne miejsce w planerze, a wystający element przypomina o spotkaniu. Idealnie!

 

Do tego kieszonki na wszystkie umowy, ulotki, książeczki na katechezę przedmałżeńską itp. było wybawieniem, ułatwiło to moje życie, nie musiałam po całym mieszkaniu wiecznie szukać potrzebnych dokumentów.

 

Jedziemy do księdza? Biorę segregator do torebki i jestem pewna, że wszystko mam w jednym miejscu.

 

 

 

 

 

Oprócz planera korzystamy też z kalendarza google, w którym zapisujemy spotkania, dotyczące nas obojga, wtedy alert przypomina nam o spotkaniu z wyprzedzeniem, a planując swoje odrębne sprawy, wiedzieliśmy co mamy zaplanowane w ślubnym temacie. Super sprawa!

 

Podsumowując: Pinterest do inspiracji ślubnych, excel do obliczeń, planer, w którym są tipy, rady, tabele porównawcze, miejsce na notatki, terminarz spotkań. Do tego dorzucam kalendarz google.

 

W momencie kulminacyjnym, kiedy spotkań mieliśmy najwięcej brakowało nam tygodniowego podglądu, dlatego zaczęliśmy korzystać z karteczek samoprzylepnych z rozrysowanym tygodniem. Uzupełniony plan spotkań, bądź spraw do załatwienia lądował na lodówce. Mega nam to pomogło ogarnąć bieżące sprawy i zadania około ślubne.

 

 

A Wy z czego korzystaliście najczęściej? Co Wam ułatwiło życie w przygotowaniach ślubnych?

 

A. 

 

4 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

0